H Ευρωπαϊκή Ένωσις Ασφάλειαι Μινέττα στηρίζει την ποδηλατική ομάδα «Castello Rosso Team»

Η Ευρωπαϊκή Ένωσις Ασφάλειαι Μινέττα στηρίζει χορηγικά την επιτυχημένη ποδηλατική ομάδα «Castello Rosso Team» της Καρύστου Ευβοίας.

Η ποδηλατική ομάδα, σε μόλις τρία χρόνια λειτουργίας με την οικονομική αρωγή της Μινέττα, έχει σημειώσει μια αξιόλογη αθλητική παρουσία το 2014. Συγκεκριμένα:

• Στις 8 Απριλίου η ομάδα κατέκτησε 7 μετάλλια στον αγώνα ΜΤΒ που πραγματοποιήθηκε στην Κάρυστο
  • Στις 8 Μαΐου ο αθλητής της ομάδας Κωνσταντίνος Λουκάς κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο τοπικό Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας XC που πραγματοποιήθηκε στον Ωρωπό
  • Στις 18-20 Ιουλίου η ομάδα συμμετείχε στο αγώνισμα του Cross Country στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα MTB XC Παίδων που πραγματοποιήθηκε στο Καρπενήσι
  • Στις 28 Σεπτεμβρίου οι μικροί αθλητές της ομάδας συμμετείχαν στο 4ο ΜΤΒ Κύπελλο XCO  που πραγματοποιήθηκε στα Κανάκια της Σαλαμίνας
  • Στις 2 Νοεμβρίου ο αθλητής της ομάδας Κωνσταντίνος Λουκάς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των Μ. Μεγάλων και ο αθλητής Ανδρέας Γουλέτας κατετάγη 4ος στην κατηγορία των Παίδων στο Αττικό Κύπελλο Ορεινής Ποδηλασίας που πραγματοποιήθηκε στο Σχιστό

H Ευρωπαϊκή Ένωσις Ασφάλειαι Μινέττα, όπως σημειώνει σε σχετικό δελτίο τύπου, θα συνεχίζει να στηρίζει την ποδηλατική ομάδα «Castello Rosso Team» σε όλη την αγωνιστική της δραστηριότητα και εύχεται στην ομάδα καλή επιτυχία σε όλες τις προσεχείς διοργανώσεις που θα λάβει μέρος.